Najlepszy dydaktyk III roku na kierunku lekarskim wg rankingu studentów

Zgodnie z panującą tradycją, jako studenci III roku kierunku lekarskiego wybraliśmy pod koniec roku akademickiego wykładowcę, który naszym zdaniem wyróżniał się przez cały rok ponadprzeciętnym zaangażowaniem oraz ogromem pracy włożonym w prowadzone zajęcia, jak i kontakt ze studentami.

Poprzez przeprowadzone głosowanie zdecydowaliśmy, że "Najlepszym Dydaktykiem 2017 roku" zostaje Pan Profesor Stanisław Bartuś pracujący w II Klinice Kardiologii UJ CM przy Kopernika 17.
Pan Profesor zapisał się w naszej pamięci jako osoba z ogromnym pokładem wiedzy, która potrafi zainteresować tematem wszystkich studentów. Poprzez miłą i partnerską atmosferę panującą na zajęciach mieliśmy okazję poznać inną stronę dydaktyki. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w seminariach prowadzonych przez Pana Profesora i zobaczyć jak naprawdę funkcjonuje oddział kardiologii interwencyjnej.

Chcielibyśmy również wyróżnić osobę, która zajęła II miejsce w głosowaniu - Pana Profesora Aleksandra Konturka nauczającego w III Katedrze Chirurgii Ogólnej UJ CM.
Pan Profesor oprócz pełnienia przez cały rok akademicki funkcji opiekuna roku, w której sprawdził się znakomicie, okazał się także świetnym dydaktykiem. Ogrom wiedzy oraz umiejętności dydaktyczne Pana Profesora sprawiły, że na wykładach z chirurgii frekwencja była praktycznie stuprocentowa, co oczywiście uwieczniliśmy pamiątkowym zdjęciem. W związku z tym, chcielibyśmy również podziękować Panu Profesorowi za zaangażowanie, wyrozumiałość oraz dobre serce okazywane nam przez cały rok.

Na sam koniec chciałabym zacytować innego lekarza, a także wspaniałego poetę Janusza Korczaka.
Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje -
przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil"